У понеділок Байден зустрінеться із генсеком НАТО

У понеділок президент США Джо Байден у Білому домі зустрінеться із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Про це у п’ятницю заявила речниця Білого дому Джен Псакі.

“Президент та генсек обговорять саміт НАТО 14-го червня у Брюсселі, та численні питання на порядку денному НАТО, включно з посиленням трансатлантичної безпеки перед лицем викликів з боку Росії та Китаю. Вони також обговорять адаптацію НАТО для відповіді на такі загрози, як кібератаки, зміни клімату, при дотриманні більш збалансованого розподілу відповідальності між союзниками. Як ми вже заявляли, пожавлення наших альянсів є пріоритетом цієї адміністрації, і наш альянс з НАТО є великою частиною цього”, – заявила речниця Білого дому, передає Голос Америки.

Раніше генсек НАТО заявив про домовленості міністрів закордонних справ Альянсу перед самітом організації. Столтенберг заявив, що сторони домовились збільшити інвестиції в Альянс, разом боротися із кліматичними змінами, а також почати роботу над новою стратегією НАТО.

“НАТО у 2030-му передбачає посилену роль у збереженні міжнародного порядку, заснованого на правилах, яким кидають виклик авторитарні режими – як Росія та Китай. Ми також рішуче засудили серйозне порушення Білоруссю норм міжнародної цивільної авіації та фундаментального права на свободу слова. Я вітаю санкції з боку союзників НАТО та Європейського Союзу, вони свідчать про важливість спільних дій країн-однодумців”, – заявив Столтенберг.

Генсек НАТО також відзначив наявність широкої згоди щодо необхідності нової стратегічної концепції НАТО.