Кабмін пом’якшив карантин в Україні

Кабінет Міністрів України пом’якшив карантинні обмеження, дозволивши, зокрема, проведення масових заходів.

Масові заходи дозволено у розважальних закладах (нічних клубах) і закладах громадського харчування з умовою перебування однієї людини на 4 кв. м площі будівлі, території або наповненості залів понад дві третини місць (розміщення здійснюється з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами та одним порожнім поруч).

Це закріплено постановою Кабміну №583 від 2 червня 2021 року.

Крім цього, обмеження не застосовуються за умови наявності у всіх учасників та організаторів заходу негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену, проведеного не більше ніж за 72 години до проведення заходу, або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації.

Дозволяється також прийом відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури з наповненістю залів не більше ніж дві третини місць.

Окрім того, “зелений” рівень епіднебезпеки встановлюватимуть, якщо кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів – менше ніж 75, коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на антиген менше ніж 4%, кількість тестувань методом ПЛР або експрес-тестування протягом останніх семи днів на 100 тис. населення – понад 300 і на всій території України немає регіонів зі встановленим “червоним” рівнем епідемічної небезпеки.

Іноземці під час в’їзду на територію України, окрім ПЛР-тестів, можуть надати тест на антиген.

Це закріплено постановою Кабінету Міністрів №583 від 2 червня 2021 року, якою також дозволено під час в’їзду надавати документ, який підтверджує одержання повного курсу вакцинації проти COVID-19 вакцинами, внесеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданого англійською мовою або з перекладом на англійську мову.

Крім цього, уряд дозволив громадянам України за наявності ПЛР-тесту або експрес-тесту не йти на самоізоляцію.