Павелко: “Героям слава!” – гасло, яке було раніше затверджене УЄФА

Президент УАФ Андрій Павелко прокоментував рішення УЄФА прибрати з форми збірної слова «Героям слава!».

Він пояснив, що УАФ вчора отримали лист від УЄФА щодо нових рішень, які були прийняті стосовно форми національної збірної з футболу

“Зранку, я терміново вилетів у Рим, де перебуваю зараз і де тривають наші перемовини з представниками УЄФА. У своєму листі УЄФА підтверджує, що дизайн нашої форми був попередньо погоджений до кожної літери і з гаслом “Героям слава!”, – зазначив Павелко.

Він нагадав, що гасло “Слава Україні” – “Героям слава” вже давно є традиційним привітанням українських вболівальників на всіх стадіонах і на всіх матчах національної збірної України.

“Воно футбольне і саме тому було затверджене УЄФА. Кілька днів тому це підтвердив і офіційний коментар європейського футбольного союзу щодо нового дизайну форми нашої збірної. УАФ завжди поважала міжнародні спортивні принципи і слідувала правилам, якими у своїй роботі керуються найвищі футбольні органи. Так було й цього разу, і буде надалі. Триматиму вас в курсі перебігу переговорів”, – відзначив Павелко.

Нагадаємо, Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) проаналізував форму збірної України на Євро-2020 після запиту з боку Російського футбольного союзу (РФС). Від України вимагають прибрати з комплекту форми збірної слова «Героям слава!» на внутрішній стороні футболки, при цьому на зовнішній стороні дозволено залишити напис «Слава Україні» і контури Криму.

Як повідомлялося, після презентації форми в РФ закликали Союз європейських футбольних асоціацій заборонити використання української форми, однак УЄФА затвердив її.