Росія передасть Ірану супутник для спостереження за військовими цілями

Росія готується передати Ірану передову супутникову систему, яка розширить його можливості в сфері військового шпигунства, повідомляє газета Washington Post.

Як пише видання з посиланням на неназваних діючих і колишніх офіційних осіб з США і країн Близького Сходу, супутник «Канопус-В» російського виробництва з російської апаратурою буде запущений в Росії.

Однак Іран зможе в будь-який момент використовувати супутник для спостереження за будь-якими цілями, включаючи війська США в Іраку і військові бази в Ізраїлі, пише Washington Post.

Супутник, оснащений камерою з роздільною здатністю 1,2 метра, що значно підвищить шпигунські можливості країни, заявили три офіційних особи, які розмовляли з газетою.

З 2018 року представники іранського Корпусу вартових ісламської революції здійснювали поїздки в Росію для проведення переговорів по цій угоді, а експерти з Росії їздили до Ірану, щоб навчити місцеві бригади управляти супутником, заявляє Washington Post з посиланням на свої джерела.

За словами одного з джерел, є побоювання, що Тегеран буде ділитися інформацією з супутника з проіранськими збройними формуваннями.