США вивчать можливості відкриття держданних для досліджень в галузі ШІ

Створена в США робоча група займеться вивченням можливостей надання урядових даних для проведення досліджень в області штучного інтелекту.

Про цю ініціативу адміністрації президента Джо Байдена повідомила на своєму сайті газета The Wall Street Journal. Видання відзначило, що створення групи є частиною більш масштабних зусиль американської влади щодо забезпечення лідерства США в розвитку важливих технологій.

До складу Національної робочої групи з надання ресурсів для проведення досліджень в області штучного інтелекту (The National Artificial Intelligence Research Resource Task Force) увійдуть 12 осіб: представники уряду, академічних кіл та промислових галузей. Її роботу очолять посадові особи з Управління Білого дому по науково-технічній політиці і Національного наукового фонду США. Група займеться розробкою стратегії з надання захищеного доступу дослідникам в галузі ШІ до федеральним даними, включаючи анонімні відомості про громадян країни – від демографічних до манери їх управління автомобільним транспортом. Члени групи також вивчать можливості мобілізації на ці дослідницькі цілі обчислювальних ресурсів по всій країні.

“Час закликає нас до нарощування темпів і масштабів в проведенні досліджень в галузі ШІ. Воно також закликає нас до того, щоб ми забезпечили повсюдне поширення інновацій”, – заявив газеті директор Національного наукового фонду Сетхураман Панчанатан.

За словами Лінн Паркер, помічника директора в Управлінні Білого дому по науково-технічній політиці, робоча група, про яку оголошено в четвер, представить Конгресу США дорожню карту щодо створення науково-дослідної бази, яку уряд міг би надати дослідникам.

“Для реалізації величезної кількості їх дійсно прекрасних ідей в області ІІ їм необхідний доступ до потужної обчислювальної інфраструктури і доступ до даних”, – наводить видання слова Паркер, призначеної одним із співголів нової робочої групи.

Другий співголова групи, старший радник Національного наукового фонду Ервін Джанчандані, зазначив, що надання конфіденційних даних про приватних осіб більш широкому колу дослідників, звичайно, пов’язане з певним ризиком, але, з іншого боку, зазначив він виданню, такий доступ забезпечить можливості для інновацій, які в підсумку послужать цим самим приватним особам.

The Wall Street Journal нагадала, що на цьому тижні Сенат Конгресу США схвалив законопроект про інвестування $ 250 млрд в передові технологічні дослідження і розробки, спрямовані в тому числі на протистояння Китаю в технічній сфері. Аналогічний законопроект буде, як очікується, найближчим часом розглянутий нижньою палатою Конгресу.