Мін’юст США при Трампі збирав дані про американських законодавців і їх сім’ях

Співробітники Міністерства юстиції США під час перебування при владі 45-го американського президента Дональда Трампа збирали дані, що стосуються законодавців з спецкомітету з розвідки Палати представників Конгресу.

Про це йдеться в статті, опублікованій в четвер на сайті газети The New York Times.

За словами джерел видання, співробітники міністерства намагалися з’ясувати, хто несе відповідальність за витік в ЗМІ конфіденційної інформації, що стосується тверджень про контакти осіб з оточення Трампа з представниками Росії. В ході розслідування Мін’юст США почав просити в компанії Apple відомості з акаунтів в її сервісах “мінімум двох демократів з спецкомітету з розвідки Палати представників, їх помічників та членів їх сімей”. У числі останніх був один неповнолітній.

За відомостями газети, “в 2017 році і на початку 2018 року зазначені принаймні 12 осіб, пов’язаних зі Спецкомітету, в тому числі конгресмена від Каліфорнії Адама Шиффа, були отримані” відомством. Шифф зараз є головою зазначеного спецкомітету. Мін’юст США, яким тоді керував Джефф Сешнс, так і не знайшов зв’язків між зазначеними законодавцями і витоками секретної інформації, говориться в публікації. Підлеглі Сешнс обговорювали можливість припинення розгляду.

Як стверджують джерела, Вільям Барр, який змінив Сешнс на посаді міністра юстиції США, “повернув до життя” розслідування, що стосується Шиффа і ряду інших осіб. Деякі співробітники відомства тоді порахували, що перевірки є політично мотивованими.

Газета констатує, що збір даних владою США про законодавцях країни є вкрай незвичайним. Шифф в світлі даної публікації в The New York Times поширив заяву. У ньому законодавець закликав провести розслідування.

В травнем 2017 року екс-директор ФБР Роберт Мюллер був призначений спецпрокурори США. Він проводив розслідування у зв’язку з твердженнями про втручання у вибори і зв’язках Трампа з РФ. Мін’юст США 18 квітня 2019 року оприлюднив підсумкову доповідь Мюллера. Спецпрокурор визнав, що будь-яку змову співробітників штабу Трампа з Москвою виявити не вдалося. Колишній президент США і його помічники неодноразово відкидали підозри в будь-яких неправомірних контактах з офіційними особами РФ в період виборчої кампанії. Москва також багато разів відкидала твердження про спроби вплинути на хід виборів в США.