Посли ЄС схвалили паспорти вакцинації для туристів

Країни Євросоюзу домовилися пом’якшити обмеження на поїздки протягом літа, що дозволить повністю вакцинованим від коронавірусу туристам не здавати тести або не залишатися на карантині по прибуттю і розширити перелік регіонів ЄС, по яких безпечно подорожувати.

Посли 27 країн-членів ЄС схвалили пропозицію Єврокомісії про те, що люди, які повністю вакцинувалися мінімум за 14 днів до подорожі, повинні мати можливість вільно подорожувати з однієї країни ЄС в іншу.

Обмеження для зарубіжних туристів будуть грунтуватися на тому, яка епідеміологічна обстановка з COVID-19 в їхній країні.

ЄС вводить сертифікати COVID-19, які свідчитимуть, що людина щеплена однією з вакцин, схвалених європейським регулятором або Всесвітньою організацією охорони здоров’я, або має імунітет, оскільки раніше перехворіла коронавірусом, або нещодавно отримала негативний результат тесту. Система поки запущена в тестовому режимі, а з 1 липня вона запрацює офіційно.

Держави-члени також зможуть натиснути на “екстрене гальмо” і заборонити всі поїздки з регіону, де буде спостерігатися сплеск захворювання, передає Reuters.

Система розроблена також для застосування до країн, що не входять в Шенгенську зону – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, але не для Великобританії.

Прибуваючі з інших країн також можуть здійснювати поїздки, якщо вони можуть довести, що щеплені. Однак прикордонна політика в цілому є питанням окремих країн ЄС, тому вони можуть встановлювати власні правила.