У США заборонили використовувати мільйони доз вакцини Johnson & Johnson

Управління CША з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) дозволило використання двох партій вакцин компанії Johnson & Johnson і водночас заборонило використовувати інші партії цієї вакцини.

Про це повідомляє пресслужба регулятора після огляду документів виробника. При цьому FDA не називає жодних цифр, пише DW.

Повідомляється тільки, що всі ці вакцини виробили на заводі в американському місті Балтимор. У регуляторі додають, що наразі аналізують інші партії вакцини з цього заводу. Також FDA ще вирішує, чи авторизовувати самий завод як одного з офіційних виробників вакцини Johnson & Johnson.

Водночас видання New York Times повідомляє з посиланням на джерела, що FDA дозволило використовувати близько 10 мільйонів доз цієї вакцини, а заборонило – близько 60 мільйонів доз через їхнє можливе забруднення. Зазначається, що дозволені близько 10 мільйонів доз можна використовувати у США або експортувати в інші країни.

Нагадаємо, два місяці тому завод у Балтиморі закрили через побоювання про перехресне забруднення іншою вакциною, яку також виготовляли на цьому ж заводі.

До цього були повідомлення про побічні випадки у деяких щеплених цією вакциною людей у США. Американські органи охорони здоров’я призупинили вакцинацію цим препаратом та  розслідували дані щодо утворення тромбів у осіб, які отримали цю вакцину.

Згодом використання цієї вакцини дозволили відновити. Її вкололи понад сімом мільйонам людей у США. При цьому, станом на квітень, було лише вісім повідомлень про випадки появи незвичних тромбів, пов’язаних з низьким рівнем тромбоцитів у крові, один з яких був летальним.

Вакцину визнали безпечною і у ЄС

Відповідне розслідування провело і Європейське агентство з лікарських засобів (EMA). 20 квітня у агентстві також дійшли висновку, що переваги використання препарату Johnson & Johnson перевищують можливі ризики.

При цьому у EMA визнали існування “можливого зв’язку” між вакциною та дуже рідкісними випадками утворення тромбів. Через це в агентстві зазначили, що до інформації про вакцину треба буде додати відповідне попередження.