Меркель обговорила з Байденом “Північний потік-2”

Канцлер Німеччини Ангела Меркель зустрілася з президентом США Джо Байденом в рамках саміту G7. Сторони порушили тему реалізації проекту ” Північний потік-2″ та наслідки від цього для України.

Меркель сказала журналістам після зустрічі, що з Байденом вона коротко обговорила тему “Північного потоку-2”.

“Ви знаєте, що тут йдуть переговори з американським урядом і експертами федерального уряду. Вважаю, що ми на правильному шляху, для нас обох істотно, що Україна повинна й надалі залишатися партнером в транзиті природного газу”, — сказала Меркель журналістам.

Також вона зазначила, що обговорила з президентом США і його майбутню зустріч з президентом РФ Володимиром Путіним, яка повинна відбутися в Женеві 16 червня. Крім того, сторони обмінялися думками щодо саміту НАТО та “питань Афганістану”.

“Північний потік 2” передбачає будівництво двох ниток газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Проти проекту активно виступають США, які просувають в ЄС свій зріджений природний газ, а також Україна і ряд європейських країн. Вашингтон в грудні 2019 року ввів санкції проти газопроводу. У ФРН виступають за добудову газопроводу і відкидають односторонні екстериторіальні санкції США.