Україна – серед основних тем засідання «Великої сімки» з міжнародних питань

«Велика сімка» підтримує територіальний суверенітет України і готова допомагати у проведенні реформ. Про це заявила президент Єврокомісії Урсула фонд дер Ляєн за результатами обговорення питань Східного партнерства ЄС, що відбулось в рамках засідання «Великої сімки», присвяченого міжнародній політиці.

Вона відзначила: «Україна – серед основних питань нашого спільного порядку денного» і підкреслила важливість для України будувати потужні інституції, засновані на верховенстві права, пише Голос Америки.

Посадовиця наголосила на спільній міжнародній відповіді на дії Росії: «В той час, як Росія продовжує завдавати шкоди європейському порядку безпеки, ми можемо розраховувати, що потужний трансатлантичний Альянс дасть на це відповідь».

Лідери «Великої сімки» також занепокоєні через ситуацію в Білорусі і працюють над посиленням ефективності санкцій проти режиму Лукашенка, зауважила фон дер Ляєн. Зокрема, «ЄС працює над інвестиційном планом у 3 мільярди євро на підтримку майбутньої демократичної Білорусі».

У ці вихідні лідери країн «Великої сімки» та ЄС проводять засідання в Британському Корнуолі.