Іран заявив про узгодження скасування секторальних санкцій

На переговорах щодо іранської ядерної програми у Відні погодили скасування всіх секторальних санкцій.

Про це заявив у понеділок, 14 червня, офіційний представник МЗС Ірану Саїд Хатібзаде, пише ТАСС.Іран заявив про узгодження скасування секторальних санкцій

“На сьогодні погоджено скасування всіх секторальних санкцій, включаючи санкції в енергетичній сфері”, – сказав він, уточнивши, що йдеться про фінансову, нафтову та транспортну сфери.

“Немає домовленостей про щось за межами ядерної угоди, оскільки Спільний всеосяжний план дій не підлягає перегляду і обговорюється повна реалізація СВПД”, – додав він.

Відзначимо, що крім секторальних санкцій, проти Ірана діють ще персональні, введені відносно іранських фізичних і юридичних осіб.

“З питань [переговорів] має бути ухвалено політичне рішення в столицях [країн – учасниць діалогу]. Якщо це станеться, то повернення до ядерної угоди можливо”, – додав Хатібзаде.

Крім того, глава МЗС Ірану відкинув заклик G7 про необхідність припинити розвиток ракетної програми.

“У жодній із частин резолюція 2 231 не обмежує ракетну програму Ірану. У цій резолюції йдеться про проектування ракет, здатних доставляти ядерний, і Іран не здійснює діяльність на цьому напрямку… Краще б глави цих держав працювали над виконанням власних зобов’язань і припинили втручання у внутрішні справи країн регіону”, – сказав він.