Суд арештував 28 компаній-власників мережі Glusco

Суд за поданням Служби безпеки наклав арешт на 28 компаній, які володіють мережею автозаправних станцій та нафтобаз під брендом Glusco.

Як повідомляє прес-служба СБУ, арешт здійснили для того, щоб завадити зміні власників активів мережі.

“За ініціативи СБУ суд наклав арешт на корпоративні права 28 компаній, у власності яких перебувають АЗС та нафтобази GLUSCO. Активи вартістю понад 700 мільйонів гривень хотіли переписати на інших осіб”, – йдеться у повідомленні.

У Службі безпеки додали, що завдяки цьому зловмисники не зможуть уникнути відповідальності та ухилитися від сплати податків до держбюджету України на суму у майже 240 мільйонів гривень.

11 березня Служба безпеки України провела понад 140 санкціонованих обшуків у 13 офісних приміщеннях, 7 нафтобазах, 13 морських суднах, 105 автозаправних станціях та 2 відділах митного оформлення компанії Glusco, яка володіє мережею автозаправних станцій.

Того ж дня секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов на питання журналістів, чи є обшуки на об’єктах Glusco свого роду продовженням санкцій проти Медведчука, сказав: “Ви будете очікувати багато цікавих речей по наведенню ладу в нашій країні. І якщо хтось щось поцупив, поводиться стосовно держави не в спосіб, який визначений законодавством, він буде мати те, про що ви зараз кажете”.

Журналісти “Схем” у розслідуванні 2017 року встановили зв’язок між компанією Glusco та Віктором Медведчуком. Офіційний власник швейцарських фірм Glusco Energy S.A. та Proton Energy Group S.A — бізнесмен Нісан Моісеєв. В розслідуванні “Схем” йдеться, що у 2016 році російська держкомпанія “Роснефть” продала свої українські активи (мережу АЗС під брендами ТНК, Золотий гепард, Formula та Smile, а також нафтобази та Лисичанський нафтопереробний завод) фірмі Glusco Energy. А з 2017 року Proton Energy Group став найбільшим імпортером скрапленого газу в Україну.