Зеленський заявив про несправедливі вимоги МВФ

Президент Володимир Зеленський підтримує подальшу співпрацю України з Міжнародним валютним фондом, але на особливих умовах.

Про це він сказав в інтерв’ю агентствам AFP, Reuters і Associated Press, повідомлено на сайті глави держави в понеділок, 14 червня.

Зеленський нагадав, що Україна знаходиться в стані війни і змушена “по-іншому вибирати” пріоритетні сфери для проведення реформ, тому “несправедливо висувати до нашої країни такі ж вимоги, як до інших держав”.

“Я вважаю, не можна порівнювати стратегію поведінки МВФ з Україною з іншими країнами. Нашу країну просто не можна ставити в один ряд з іншими. Тому що у нас є ускладненість, тому що йде війна. Тому що витрачаються гроші не на пріоритети з точки зору економіки, а з точки зору безпеки. Спочатку військові, спочатку медицина, потім усе інше”, – сказав Президент.

Водночас він відзначив, що продовження співпраці з МВФ є важливим для України, тому що до програми Фонду прив’язані інші програми фінансової підтримки.

“Тому ми обов’язково зробимо усе, що пообіцяли”, – запевнив Зеленський.

Минулого тижня повідомлялося, що МВФ заявив про прогрес у переговорах з Україною про програму stand-by. Але тоді у Фонді відзначили, що цього прогресу недостатньо для надання грошей Києву.

Водночас у Кабміні розраховують, що переговори з МВФ про новий транш мають завершитися в липні, а гроші надійдуть у вересні.