ЦВК пропонує скоротити кількість виборчих округів в Україні

Центральна виборча комісія розробила і виносить на громадське обговорення проект переліку територіальних виборчих округів (ТВО), які мають бути утворені відповідно до статті 27 Виборчого кодексу України для належного адміністрування виборів.

“Так, у презентованому до обговорення проекті пропонується поділ на 202 ТВО, з них 13 – на тимчасово окупованих територіях східної України (7 – Донецька, 6 – Луганська області), 9 – в АР Крим, 8 – у Києві, 1 – у місті Севастополі. За такої кількості ТВО середня кількість виборчих дільниць на округ становить 165, середня кількість виборців – 168 002 людини”, – повідомляє прес-служба ЦВК.

У новому поділі з 202 округів 84 збігаються з межами районів, у яких розташовуються. Ще сім охоплюють усі громади району, крім районного центру. Два округи об’єднують по два суміжні райони – Тячівський та Рахівський (Закарпатська область), Косівський та Верховинський (Івано-Франківська область). 28 округів розміщуються в одному місті або частині міста.

На сьогодні для проведення загальнодержавних виборів територію України поділено на 225 територіальних виборчих округів. Такий поділ діятиме до закінчення повноважень народних депутатів IX скликання та використовуватиметься під час проміжних виборів народних депутатів України в мажоритарних виборчих округах.

Новий поділ на округи почне застосовуватися під час наступних загальнодержавних виборів, що відбуватимуться за пропорційною системою з відкритими регіональними списками. Висунення кандидатів у народні депутати України відбуватиметься за списками політичних партій, які формуються у виборчих регіонах, що повністю збігаються з межами областей. А територіальні виборчі округи використовуватимуться лише для адміністрування виборів.

“Запропоновані принципи поділу дадуть змогу оптимізувати роботу ОВК шляхом більш рівномірного розподілу кількості дільниць в окрузі, полегшити логістику завдяки компактнішому географічному формуванню ТВО, що загалом сприятиме ефективнішому використанню матеріально-технічних ресурсів під час організації та проведення виборів”, – наголосили в ЦВК.