НАЗК: призначення голови “Нафтогазу” було незаконне

Розпорядження уряду про призначення Юрія Вітренка головою правління НАК “Нафтогаз України” є незаконним. Контракт з ним має бути скасовано.

Про це йдеться у приписі голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександра Новікова, пише РБК.

В агентстві нагадали, що після звільнення з публічної служби протягом року особа не повинна приймати участь у керівництві організаціями, на які вона могла впливати, коли працювала на державу. У НАЗК зазначили, що під час виконання обов’язків міністра енергетики Вітренко системно брав участь у підготовці рішень щодо діяльності НАК “Нафтогаз України”.

“Враховуючи викладене, 14 червня голова НАЗК Олександр Новіков вніс Кабінету міністрів України припис про усунення порушень ст. 26 Закону України “Про запобігання корупції”, – йдеться у повідомленні.

НАЗК вимагає скасувати призначення Юрія Вітренка головою правління НАК “Нафтогаз України”. А також вирішити питання щодо припинення строку дії контракту з головою правління НАК як незаконного.