У США розслідують шпигунство Мін’юсту за членами Конгресу і журналістами

Комітет у справах юстиції Палати представників Конгресу США приступає до розслідування справи про стеження за конгресменами і журналістами з боку міністерства юстиції.

Інциденти можуть бути не пов’язані між собою, але і в такому випадку викликають серйозне занепокоєння з приводу дотримання конституції та принципу поділу влади, заявив голова комітету Джеррольд Надлер.

Він не виключив, що епізоди є спробою адміністрації 45-го президента США Дональда Трампа боротися з його політичними противниками. Необхідно з’ясувати істинний масштаб “зловживання владою” і притягнути винних до відповідальності, наголосив Надлер.

За даними ЗМІ, Мін’юст під час перебування республіканця Трампа на посаді глави Білого дому потай отримував доступ до даних телефонних розмов репортерів і даних ряду конгресменів від Демократичної партії. Конгресу слід зробити так, щоб шпигунство за органом законодавчої влади або мас-медіа з боку міністерства був “украй важким або неможливим”, підкреслив Надлер.

Генеральний прокурор Сполучених Штатів Меррик Гарленд в цей же день зустрівся з представниками видань The New York Times, The Washington Post і телекомпанії CNN для обговорення можливих нововведень в нормативні акти.