ВР зробила крок до врегулювання боргів за газ

Верховна рада прийняла за основу законопроект №3508-д щодо врегулювання і реструктуризацію заборгованості за природний газ.

За відповідне рішення проголосували 301 депутати.

Законопроект передбачає врегулювання і реструктуризацію заборгованості за природний газ та послуги з його транспортування підприємствам теплокомуненерго.

Також планується врегулювання боргів облгазів та облгаззбутів і реструктуризація боргів водоканалів.

Прописаний порядок участі суб’єктів ринку природного газу в процедурі врегулювання заборгованості за природний газ та послуги з його транспортування.

Закріплюються механізми врегулювання такої заборгованості шляхом:

проведення взаєморозрахунків із залученням коштів держбюджету;
реструктуризації залишку непогашеної заборгованості на визначених законом умовах;
списання пені, штрафних та фінансових санкцій, нарахованих на заборгованість, за умови погашення тіла боргу.
Документ переносить розрахункову дату з 1 липня 2016 року на 1 травня 2021 року.

Подовжується граничний строк реструктуризації заборгованості. Підприємствам теплоенергетики дозволяють реструктуризувати борг за розподіл та транспортування природного газу.

Закон встановлює однакові умови для врегулювання пені/штрафних санкцій підприємствам теплоенергетики та водопровідно-каналізаційного господарства.

Уточнюється й процедура реструктуризації боргів суб’єктів господарювання на території Донецької та Луганської областей на період проведення Операції об’єднаних сил, якщо засновник та/або частина виробничих одиниць підприємства знаходиться на території, де органи держвлади тимчасово не здійснюють свої повноваження.