Тимошенко оскаржить в КС прийняття податкової амністії

За податковою амністією (законопроект №5153) влада приховала норму, якою українців змусять заплатити від 5% до 9% податку на їхнє майно і заощадження. Про це заявила голова партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко.

Доверенные лица Юлии Тимошенко на Херсонщине. Кто они? » Херсонские вести:  новости Херсона и области

“Їхня ідея полягає в тому, що після ухвалення та підписання президентом цього закону кожен громадянин України муситиме заповнити декларацію, а потім заплатити податок від 5 до 9% на все майно та заощадження. Це не просто знищення середнього класу, це зачистка України”, – заявила Тимошенко.

За її словами, декларування для депутатів і чиновників усіх рівнів відбулося без будь-якого оподаткування, до декларацій можна було вносити все: від маєтків до церков, а для народу декларування передбачає сплату податків.

“Це побори, це не легалізація, це просто приниження людей, щоб забрати останнє. В законі написано, що декларування добровільне, але якщо не задекларував, то буде кримінальна справа по статті”, – додала Тимошенко.

Вона також повідомила, що “Батьківщина” буде оскаржуватиме цей закон у Конституційному суді.

Нагадаємо, ВР запровадила “нульову декларацію” для українців.

Законопроектом передбачено введення податкової амністії активів з метою детінізації економіки.

Так, в період з 1 вересня 2021 до 1 вересня 2022 проведуть одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізосіб.