ЄС та США досягли згоди в суперечці щодо Airbus та Boeing

США та Європейський Союз досягли згоди в суперечці навколо державної допомоги авіабудівним концернам Boeing та Airbus, що тривала 17 років.

Про це в вівторок, 15 червня, заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) після зустрічі з президентом США Джо Байденом.

“Сьогодні, досягнувши угоди щодо Boeing та Airbus, ми зробили важливий крок до вирішення найтривалішої торговельної суперечки в історії СОТ”, – зазначила фон дер Ляєн. За її словами, це рішення відкриває новий розділ у відносинах між ЄС та США. Обидві сторони суперечки на п’ять років відмовилися від застосування взаємних тарифів на загальну суму 11,5 мільярда доларів, пише DW.

Нагадаємо, що ЄС та США обвинувачували одне одного в недоброчесній державній підтримці авіабудівних концернів та наклали взаємні багатомільярдні мита. У 2019 році СОТ дозволила США накласти штрафні мита на європейські товари обсягом 7,5 мільярда доларів. Роком пізніше ЄС отримав дозвіл накласти штрафні мита на американський імпорт вартістю 4 мільярди доларів. У березні 2021 року сторони погодилися призупинити дію мит на чотири місяці.