ЄС і США створять робочу групу для боротьби зі зміною клімату

Євросоюз і Сполучені Штати домовилися створити робочу групу для координації дій щодо боротьби зі зміною клімату, заявив у вівторок глава Євроради Шарль Мішель на прес-конференції за підсумками саміту ЄС-США в Брюсселі.

“Ми також обговорили кліматичні зміни. Ми вирішили заснувати робочу групу на високому рівні, щоб посилити нашу співпрацю з цього питання”, – сказав він.

За словами глави Євроради, для підтримки біорізноманіття в бідних країнах ЄС і США мають намір виділяти $100 млрд на рік.

Зі свого боку голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час спільної прес-конференції повідомила, що на саміті також обговорювалося питання вуглецевого ціноутворення. “Необхідно згодом мати глобальну ціну на викиди СО2”, – зазначила глава ЄК.

За її словами, ЄС і США обмінюватимуться інформацією щодо впровадження в ЄС механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM). Глава ЄК зазначила, що всередині Світової організації торгівлі назріла “величезна необхідність покращувати екологічний порядок денний”.

Водночас глава Євроради повідомив, що ЄС і США вирішили підписати основний пакт про трансатлантичні відносини й домовилися на саміті в Брюсселі активізувати просування своїх цінностей у всьому світі.