МВФ почав аналіз закону про податкову амністію на предмет наявності запобіжників відмивання коштів

Експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) вже аналізують прийнятий сьогодні закон про податкову амністію на предмет неможливості його використання для відмивання коштів та корупцію, а також щодо ефективності процедур перевірки, повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

“Будь-який законопроект про податкову амністію повинен містити потужні запобіжники, які унеможливлюють відмивання коштів та корупцію”, – сказав він у відповідь на запит агентства “Інтерфакс-Україна”.

“Законом також повинні бути введені надійні процедури ретельної перевірки з метою недопущення зловживань публічними діячами, їх родичами і тісно пов’язаними особами”, – додав Люнгман.

Як повідомлялося, Верховна Рада у вівторок прийняла за ініціативою президента закони про податкову амністію з поправками до Податкового, Кримінального та інші кодекси, який вводить можливість задекларувати свої активи для фізосіб з 1 вересня 2021 року. Документи передбачають проведення одноразового добровільного декларування активів фізосіб з 1 вересня 2021 року і до 1 вересня 2022 року. При цьому декларантами не можуть бути особи, які в будь-який період з 1 січня 2010 року виконують або виконували в Україні публічні функції (в редакції до першого читання пропонувалося вказати 2005 рік).

“Одна з цілей цієї амністії – повернення коштів, які резиденти вивели за кордон і які там залишаються у наших резидентів. Для цього вводимо для засобів, які залишаються за кордоном, ставку 7% або 9%. Для засобів, які вони повернуть в Україну і задекларують, ставка 5%”, – зазначив з парламентської трибуни голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Закон передбачає сплату збору з грошової вартості задекларованих активів за такими ставками: 5% – загальна ставка, 7 і 9% – щодо активів, розміщених за кордоном, 2,5% – за ОВДП, придбаним з 1 січня 2021 до 20 червня 2022 до подачі декларації.