НАТО веде переговори з Катаром про підготовку афганського спецназу

Представники служб безпеки під командуванням НАТО звернулися до Катару з проханням про розміщення в цій країні бази, яка могла б використовуватися для підготовки афганського спецназу в рамках стратегічних зобов’язань, після того як іноземні війська залишать Афганістан.

Про це повідомили три високопоставлених західних чиновника.

Військові з 36 країн, які беруть участь в місії НАТО «Рішуча підтримка» в Афганістані, повинні покинути країну в координації з виведенням американських військ до 11 вересня.

«Ми ведемо переговори про виділення бази в Катарі для створення ексклюзивної навчальної площадки для афганських військових високого рангу», – заявив високопоставлений західний чиновник з питань безпеки в Кабулі.

Чиновник, чия країна є учасницею очолюваної США коаліції НАТО в Афганістані, попросив про анонімність.

Невід’ємною частиною «Рішучою підтримки» була підготовка і оснащення афганських сил безпеки, які борються з ісламістським Талібаном, який був відсторонений від влади в 2001 році і з тих пір веде повстанську боротьбу.

«Ми зробили пропозицію, але влада Катару повинні самі вирішити, чи влаштовує їх використання НАТО їх території в якості тренувального майданчика», – заявив другий джерело в області безпеки, що базується у Вашингтоні.

Третє джерело, дипломат, який базується в Кабулі, сказав, що обговорюється питання про направлення «членів афганського спецназу в Катар на чотири-шість тижнів для інтенсивної підготовки».