Литва і Естонія звинуватили військову авіацію РФ в порушенні своїх кордонів

Литва і Естонія звинуватили Росію в порушенні своїх повітряних просторів військовими літаками.

У середу в литовський МЗС було викликано представника посольства Росії, якому було заявлено офіційний протест. У документі сказано, що напередодні два літака ВПС Росії перетнули повітряний простір Литви над Балтійським морем, заглибившись на територію країни на один кілометр. Литовська влада вимагали від Росії офіційного пояснення інциденту і вжиття заходів, щоб надалі подібне не повторилося.

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас пов’язав дії Росії з проходять на Балтиці міжнародними навчаннями BALTOPS, які організовані США. У них задіяно близько 4 тисяч військових, 60 літаків і 40 кораблів з 18 країн.

У свою чергу в головному штабі Сил оборони Естонії заявили, що у вівторок два російських військових винищувачі Су-35 без дозволу увійшли в повітряний простір країни в районі острова Хійумаа. МЗС Естонії також викликав тимчасового повіреного в справах РФ і передав йому ноту протесту. Російські військові стверджують, що винищувачі не порушували повітряного простору і що політ проходив за встановленим маршрутом.

У ще одній прибалтійській країні, Латвії, в середу був затриманий громадянин Росії. Його ім’я не розкривається, проте місцеві ЗМІ повідомляють, що затримання пов’язане з кримінальною справою, порушеною раніше проти депутата сейму Латвії Яніса Адамсонс. Його підозрюють у шпигунстві на користь Росії.