Конгрес США проголосував за федеральне свято на честь скасування рабства

Конгрес США схвалив законопроект, що передбачає введення нового федерального свята – Дня визволення рабів. Документ підтримали депутати Палати представників у Вашингтоні.

За нього проголосували 415 членів нижньої палати, проти виступили 14. Раніше законопроект одноголосно схвалили члени Сенату.

Таким чином, рішення закріпити статус федерального свята за Днем визволення рабів (Juneteenth), який відзначається 19 червня, було прийнято на тлі рідкісної одностайності обох партій. Для вступу його в силу необхідний підпис президента Джо Байдена. День визволення рабів тим самим стане дванадцятим федеральним святом, в останній раз аналогічне рішення було прийнято 38 років тому. 19 червня і раніше зазначалося офіційно в 49 з 50 штатів, за винятком Гаваїв.

Офіційним днем ​​скасування рабства в США вважається 19 червня 1865 року. В цей день, два місяці після закінчення Громадянської війни (1861-1865), прокламація про звільнення рабів була оголошена в останньому з Конфедерації південних штатів – Техасі. Документ був виданий в розпал війни 1 січня 1863 року президентом Авраамом Лінкольном, але не вступив в силу через опір південних штатів. У грудні 1865 року скасування рабства на всій території США була закріплена в Конституції.

Дебати про відповідальність за рабство в США знову розгорілися в 2020 році в ході протестного руху проти расизму і поліцейського насильства, які отримали назву BLM (Black Lives Matter).