НАТО закликало РФ переглянути рішення про вихід з Договору про відкрите небо

В Організації Північноатлантичного договору (НАТО) закликають Росію переглянути рішення про вихід з Договору з відкритого неба.

Про це йдеться в заяві Північноатлантичного альянсу.

“Ми глибоко шкодуємо про повідомлення Росією про своє рішення вийти з Договору з відкритого неба – важливого юридично обов’язкового документа, що сприяє транспарентності, безпеці і стабільності, а також взаємній довірі в євроатлантичному регіоні”, – зазначається у заяві.

У зв’язку з цим наголошується, що Росія вже багато років відмовляється від повного дотримання своїх зобов’язань у рамках цього договору, зокрема, запроваджуючи обмеження на проведення польотів над Калінінградською областю та поблизу кордонів з Грузією, які суперечать документу.

“Ми неодноразово закликали Росію повернутися до повного дотримання договору і робили численні кроки, в тому числі в ході четвертої Оглядової конференції щодо Договору з відкритого неба, для знаходження конструктивного розв’язання наявних невирішених питань дотримання договору. Але замість цього Росія не пішла на конструктивну взаємодію і не зробила кроків щодо повернення до повного дотримання. Сполучені Штати вказували на відмову Росії від повного дотримання як суттєвий фактор у своєму рішенні про вихід з договору в листопаді 2020 року, відповідно до його положень. Ми поділяємо стурбованість Сполучених Штатів, згадану ними в своєму рішенні” , – йдеться у заяві.

“Ми зберігаємо прихильність контролю над звичайними озброєннями як ключової складової євроатлантичної безпеки. Ми знову підтверджуємо свою повну відданість зниженню військового ризику, запобіганню виникненню неправильних уявлень і конфліктів, зміцненню довіри і впевненості, тим самим сприяючи миру і безпеці”, – зазначили в НАТО.

Також в Альянсі заявили, що продовжують прагнути до конструктивних відносин з Росією, коли дії Росії роблять це можливим.

“Ми закликаємо Росію використати ті шість місяців до набуття чинності її виходу з договору для того, щоб переглянути своє рішення і повернутися до повного дотримання Договору з відкритого неба”, – заявили в НАТО.