Меркель: Німеччина, як і весь ЄС, не може прийняти ситуацію з Кримом

Німеччина “тісно пов’язана з Росією” історично і економічно і повинна підтримувати діалог з Москвою, незважаючи на існуючі розбіжності.

Про це заявила з нагоди наближення 80-ї річниці нападу нацистської Німеччини на СРСР канцлерка ФРН Ангела Меркель в своєму щотижневому подкасті, опублікованому на сайті федерального уряду.

Німеччина, як і весь ЄС, не може прийняти ситуацію з Кримом, зазначила Меркель. Також за її словами, Берлін “засмучує те, що останнім часом зусилля в області громадянського суспільства в Росії, а також Білорусі були обмежені і стали неможливі”. “Наші відносини ускладнює затримання мирних демонстрантів і небажаних опозиціонерів”, — продовжувала канцлерка.

“І все ж ми як і раніше потребуємо діалогу з Росією. Наші країни тісно пов’язані з історичної, суспільної та економічної точок зору”, — сказала Меркель. “Ми знаємо, що пов’язані один з одним в рамках міжнародного співробітництва. Це нам показала пандемія і це ж стосується боротьби з глобальним потеплінням, яке зачіпає нас усіх”, — зауважила канцлерка, додавши, що “Росія в цих зусиллях грає важливу роль”.

“ФРН як і раніше прихильна своїй відповідальності за злочини нацистів. Так само як збереженню пам’яті про те, що сталося. Не можна про це забувати”, — підкреслила Меркель. “Ми зобов’язані це робити заради мільйонів жертв і їхніх нащадків”, — зазначила вона.

Канцлерка зазначила, що 80-та річниця нападу нацистської Німеччини на СРСР є для німців “приводом соромитися”. Вона зазначила, що при цьому, не дивлячись на жахи війни, народи колишнього Радянського Союзу протягнули її країні руку примирення. “Ми глибоко вдячні за це”, — сказала вона. Меркель високо оцінила політику експрезидента СРСР Михайла Горбачова, яка, за її словами, зробила можливим об’єднання Німеччини.