У світі запустили вже понад 160 комерційних мереж 5G

Наразі в світі функціонує вже понад 160 комерційних мереж мобільного зв’язку п’ятого покоління. У порівнянні з 4G, п’яте покоління мобільного зв’язку на 2 роки швидше отримає перший мільярд підключень.

Про це на презентації дослідження Ericsson Mobility Report 2021 розповів його редактор Пітер Йонссон.

Глобально проникнення 5G зростає швидше, ніж 4G в перші роки запуску.

«Завдяки швидкому розгортанню екосистеми, в результаті 1 мільярд підключень в мережах 5G буде досягнутий на 2 роки раніше, ніж у мережах 4G. Наприкінці минулого року в зоні покриття 5G вже жили 1 мільярд осіб» , — зазначає Йонссон.

У той же час автори дослідження відзначають «більш повільний старт» впровадження 5G в Європі, ніж в Китаї, США, Японії та країнах Перської затоки.

Екосистема 5G, згідно Ericsson Mobility Report 2021, також стрімко розвивається. На сьогодні в продажу або анонсовано 300 моделей 5G-смартфонов, а в цілому 700 моделей смартфонів можуть працювати в мережах п’ятого покоління.

Згідно зі звітом, до кінця 2026 року в Центральній і Східній Європі проникнення 5G складе близько 33%. До 2026 мережі 5G передаватимуть приблизно половину трафіку мобільних даних, а вже сьогодні дві третини сценаріїв впровадження 5G готові до демонстрації або розробляються.

«Що стосується України, то ми будемо спостерігати збільшення проникнення LTE-мереж і зниження кількості підписок в мережах третього покоління. Основним же фактором для впровадження 5G в Україні є, звичайно, виділення частот операторам для побудови мережі і відсоток проникнення мобільних пристроїв з підтримкою 5G у користувачів. Ми вже можемо говорити про ці цифри, сподіваюся, починаючи з 2022 року», — зазначив технічний директор Ericsson в Україні Сергій Терещук.