Доповідь ООН з прав людини в Криму фіксує тортури і переслідування

Опубліковано чергову проміжну доповідь генерального секретаря ООН щодо ситуації з правами людини в Криму, котру представлять на сесії Ради ООН з прав людини, яка почне роботу в понеділок, повідомила заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

“Доповідь фіксує тривалі практики незаконного переслідування кримчан, застосування тортур для самообмовляння, переміщення незаконно засуджених на територію Росії, безкарність органів російської окупаційної влади, зокрема ФСБ”, – написала Джапарова на своїй сторінці в Facebook.

Вона зазначила, що “окремо відзначається ретроспективне застосування російського законодавства, зокрема для наступу на свободу ЗМІ та позбавлення житла кримчан, що є фактично однією з форм примусової зміни демографічного складу населення”.

“Російські беззаконня містять також наступ на релігійні свободи, зокрема йдеться про переслідування Православної церкви України. Це ті практики у порушення норм міжнародного права, які із собою принесла Росія як окупаційна влада на українські землі Криму і Донбасу”, – підсумувала Джапарова.