Астронавти на МКС вийшли у відкритий космос для монтажу нових сонячних панелей

Американський і Європейський астронавти в неділю вийшли у відкритий космос із борту Міжнародної космічної станції (МКС) для продовження монтажу на її поверхні нових сонячних панелей, повідомило Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA).

Вихід розпочався о 07:42 за часом східного узбережжя США з модуля Quest. Передбачається, що він триватиме близько 6,5 год, пише Інтерфакс.

Астронавтам NASA Шейну Кімбро і Європейського космічного агентства (ESA) Томасу Песке належить встановити на опорному сегменті P6 ферми МКС ще одну нову більш потужну сонячну панель IROSA. Дві такі панелі були доставлені 5 червня на станцію вантажним космічним кораблем Cargo Dragon американської компанії SpaceX.

Під час попереднього виходу 16 червня астронавти змонтували першу панель, проте через виниклі технічні проблеми вони не змогли її розгорнути.

Очікується, що роботи з розгортання панелі будуть зроблені під час нинішнього виходу в космос.

Панелі дадуть змогу генерувати більше електроенергії для забезпечення функціонування станції.

Як зазначає NASA, нинішні вісім сонячних панелей МКС функціонують поки що нормально, проте вони поступово деградують, оскільки термін їхньої служби було розраховано на 15 років. Найперша пара панелей була розгорнута на станції понад 20 років тому.

Планується, що в 2022 році американські вантажні кораблі Cargo Dragon доставлять на МКС ще дві пари нових сонячних панелей IROSA, потужність енергосистеми станції підвищиться до 215 кіловат.