США ввели санкції проти 16 громадян Білорусії

США ввели новий пакет санкцій проти компаній і деяких громадян Білорусі. Про це повідомляється на сайті американського міністерства фінансів 21 червня.

Вашингтон вніс до списку санкцій шість юридичних та 16 фізичних осіб. Зокрема, під обмеження потрапив білоруський КДБ, внутрішні війська країни, Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією МВС, УВС Брестського облвиконкому та Центр ізоляції правопорушників на Окрестіна в Мінську.

Крім того, під нові санкції потрапили прес-секретар президента Білорусії Наталія Ейсмонт, спікер верхньої палати білоруського парламенту Наталя Кочанова, начальник міліції Мінська Михайло Гриб і заступник міністра юстиції Сергій Калиновський, а також генпрокурор країни Андрій Швед.

Раніше в понеділок повідомлялося, що Євросоюз (ЄС) ввів в дію четвертий пакет індивідуальних санкцій проти громадян Білорусії. До списку додано 78 фізичних осіб і вісім організацій.

Таким чином, санкції ЄС поширюються на 166 фізичних та 15 юридичних осіб. Їх активи заморожені, а громадянам і компаніям ЄС забороняється будь-яка співпраця з ними. Фізичні особи додатково потрапляють під заборону на в’їзд до Євросоюзу.

Різку реакцію Заходу викликав інцидент з лайнером авіакомпанії Ryanair, який 23 травня здійснив екстрену посадку в Мінську через повідомлення про мінування, яке згодом не підтвердилося. На борту лайнера знаходився колишній головний редактор визнаного в Білорусії екстремістським Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. Після посадки літака блогера і його супутницю росіянку Софію Сапегу затримали.