Меркель запросила Зеленського до Німеччини

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 22 червня, провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Анґелою Меркель, повідомляє прес-служба ОП.

Співрозмовники відзначили особливості сьогоднішньої дати – Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, наголосивши на важливості історичної відповідальності за злочини нацизму на території нашої держави і збереження пам’яті про людські жертви.

“Наша розмова відбувається в особливу дату. Світ повинен зробити все, щоб такі трагедії більше ніколи не повторювалися”, – відзначив Зеленський.

Він підтвердив запрошення Меркель відвідати Україну для участі в інавгураційному саміті Кримської платформи і заходах з нагоди 30-ї річниці незалежності України.

Зі свого боку канцлер запросила Зеленського найближчим часом відвідати Берлін, щоб обговорити низку питань двосторонніх відносин України і Німеччини і процес мирного врегулювання на Донбасі.

Раніше, Меркель поговорила із президентом РФ Володимиром Путіним. Крім Дня скорботи, вони обговорили саміт Путіна із президентом США Джо Байденом.