“Слуги” хочуть зупинити оскарження в суді санкцій РНБО

16 депутатів Верховної Ради від «Слуги народу» пропонують парламенту заборонити призупинення дії санкцій Ради національної безпеки і оборони рішеннями судів, який раніше ввів санкції проти розробників вірусу NotPetya.

Про це йдеться в законопроекті №5667 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань діяльності Ради національної безпеки і оборони України», передають «Українські Новини».

Депутати пропонують внести зміни в норму закону щодо випадків забезпечення позовів.

Згідно із законопроектом, заходи забезпечення позову, що застосовуються судом, не можуть зупиняти дії спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів, що застосовуються рішеннями РНБО відповідно до закону «Про санкції».

Також законопроект передбачає, що оскарження в судах рішень, прийнятих РНБО відповідно до закону, не зупиняє застосування санкцій.

Нагадаємо, 18 червня Рада національної безпеки і оборони України ввела санкції проти шести фізосіб і чотирьох юросіб, пов’язаних зі спецслужбами РФ. Серед них – олігархи Фірташ і Фукс.

РНБО була скликана на вечір 18 червня для розгляду нових персональних санкцій і стратегії розвитку ОПК.

Напередодні голова фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія стверджував, що засідання РНБО перенесуть, бо не завершено аудит санкцій по надрах.

Тим часом, Секретар РНБО України Олексій Данилов розповів, що необхідно для впровадження стандартів НАТО в Україні. За два-три роки необхідно знищити олігархічний вплив на політичні процеси.

Контррозвідка СБУ викрила колишнього посадовця РНБО, який був завербований іноземною спецслужбою.

Раніше повідомлялося, що колишній заступник секретаря РНБО, екс-перший заступник командувача Сил спеціальних операцій Сергій Кривонос був звільнений із Збройних сил України.