Литовські прикордонники застосували сльозогінний газ при розгоні мігрантів

У Центрі реєстрації іноземців в литовському Пабраде увечері 23 червня мігранти не підкорилися вимогам прикордонників і намагалися прорватися до виходу.

Про це повідомляє Delfi.Бунт мігрантів у Литві: прикордонники застосували сльозогінний газ

Зазначається, що для приборкання бунтівників прикордонники використовували сльозогінний газ і двічі вистрілили в повітря гумовими кулями. Незабаром мігранти повернулися в намети і заспокоїлися.

Після затримання на дві доби двох іракців, які неправильно вказали свої дані, оформляючи документи на отримання статусу біженця, почалося обурення серед їхніх співвітчизників, вони вимагали звільнити затриманих.

Зараз виявляють, ізолюють і опитують можливих призвідників бунту. Ознаки невдоволення проявляли і мігранти, котрі живуть в гуртожитку, але там серйозних інцидентів не було.

За даними литовських прикордонників, цьогоріч білорусько-литовський кордон нелегально перейшли близько 400 мігрантів, в основному громадяни Іраку. Це в 5 разів більше, ніж за весь 2020 рік.

Раніше МВС та інші відомства Литви обговорюють побудову паркану на кордоні з Білоруссю через зростання нелегальної міграції.