До справи MH17 не долучатимуть документ США про знімки з пуском ракети

Прокуратура Нідерландів не буде використовувати як доказ меморандум США від 2014 року, де згадується про супутникові знімки, на яких зафіксовано пуск ракети по літаку рейсу MH17, повідомив прокурор Тейс Бергер на слуханнях у четвер.

“Як ми вже говорили, влада США раніше відмовилася надавати супутникові знімки з місця аварії з міркувань безпеки. Таким чином, від них у нас є тільки обмежений меморандум. Ми не будемо використовувати його як доказ”, – повідомив прокурор.

Раніше повідомлялося, що США поінформували Нідерланди, що вони не можуть надати додаткові дані про запуск ракети по Boeing до документа, який був направлений ними ще в 2014 році. За словами головуючого судді Хендріка Стінхейса, суд запитував у американської сторони, чи можна додати до справи засекречені супутникові знімки, на яких зафіксовано запуск ракети і які були передані спецслужбам Нідерландів.

Прокуратура відповіла, що запит був відправлений США ще в 2014 році, тоді у відповідь був отриманий лише меморандум, без знімків.

Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.

Літак Boeing – 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди)-Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Всі 298 людей, що знаходилися на борту, загинули.