Комітет Сенату США підтримав проект “реального інструмента” протидії корупції у “Північному потоці-2” – Нафтогаз

Комітет з міжнародних відносин Сенату США одноголосно підтримав законопроект про оцінку проекту «Північний потік-2» на предмет корупції і, у разі виявлення правопорушень, накладання санкцій на пов’язаних з ними фізичних та юридичних осіб.

Про це повідомила прес-служба Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» з посиланням на голову правління компанії Юрія Вітренка.

За словами Вітренка, таке рішення американські парламентарії ухвалили у вівторок, а розгляд документа Сенатом і Палатою представників очікується найближчим часом.

«Ці американські законодавчі ініціативи важливі для України в кількох аспектах. По-перше, вони показують, що позиція Конгресу щодо «Північному потоку-2» не змінилася: російська труба розглядається як загроза. По-друге, поправку проти «Північного потоку-2» просували сенатори як з демократичного, так і з республіканського таборів… Ну і, нарешті, це законодавство може стати реальним інструментом протидії брудним грошам в цьому російському геополітичному проекті», – сказав Вітренко.

Законопроект передбачає, що державний секретар США, за погодженням з міністром фінансів США, на постійній основі здійснюватиме оцінку «Північного потоку-2» і звітувати про наявність корупційних схем, а також про іноземних осіб, причетних до корупційних дій, з метою потенційного накладення санкцій.

У разі виявлення правопорушень, під санкції можуть потрапити, зокрема, компанії, що задіяні в процесі планування, будівництва або експлуатації газопроводу «Північний потік-2». Накладення санкцій буде відбуватися в рамках «Акту Магнітського» щодо дотримання прав людини.

«У цьому контексті варто згадати скандальний звіт незалежних аналітиків Sberbank CIB у 2018 році, які дійшли висновку, що головними вигодонабувачами будівництва трьох експортних російських трубопроводів: до Китаю («Сила Сибіру») і Європи («Північний потік-2» і «Турецький потік») – є не його акціонери, а підрядники, серед яких «Стройгазмонтаж» Аркадія Ротенберга і «Стройтранснефтегаз» (близько 50% належить Геннадію Тимченку та його сім’ї). До речі, аналітиків після публікації звіту звільнили», – додав Вітренко.