Лідери чотирьох членів ЄС не бажають присутності Путіна на саміті ЄС-Росія

Лідери чотирьох членів ЄС — Польщі, Литви, Латвії та Естонії — виступили проти запрошення російського президента Володимира Путіна на саміт Європейського Союзу.

Таку пропозицію перед тим висловила канцер Німеччини Ангела Меркель.
За словами прем’єра Польщі Матеуша Моравецького, поновлення діалогу з Росією можливе лише тоді, коли вона припинить свою «агресивну політику» проти сусідів.

«Для нас це недвозначна ситуація. Коли ми бачимо, як на наших сусідів і на нас здійснюються гібридні атаки, в контексті останньої кібератаки… важко почати діалог на найвищому рівні», — цитує Моравецького Politico.

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що проведення саміту ЄС-Росія стане поганим сигналом для держав Східного партнерства, зокрема й України, передає його слова Reuters. При цьому Науседа вважає, що ЄС має обговорити ідею саміту, але ставитися до неї «вкрай обережно».

Міністерка закордонних справ Естонії Марія Лійметс заявила, що говорити про саміт за участі Путіна можна лише після виконання Росією Мінських угод.

«Важливо, щоб анексовані Російською Федерацією території повернулись тим країнам, яким вони належать. І тоді ми зможемо обговорити, як відновити й налагодити відносини», — заявила Лійметс в інтерв’ю мовнику ERR.

А прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що країна не виступає в принципі проти саміту ЄС-Росія, але брати в ньому участь він відмовляється, повідомляє Reuters.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель під час свого виступу в бундестазі 24 червня публічно заявила, що Європейський Союз повинен спробувати напряму поговорити з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб покращити відносини.

Вона вважає, що перемовин між президентом США Джо Байденом та Путіним, які відбулися 16 червня, недостатньо: «Я дуже вітаю це, але ЄС також повинен створювати форуми для діалогу».