Росія допустила залучення США до вирішення ситуації на Донбасі

Росія не проти підключення США до врегулювання ситуації на Донбасі, в тому випадку якщо вони погодяться вплинути на виконання Україною мінських угод, заявив заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков в суботу, 26 червня.

“Раніше були ситуації, коли допускалася участь США в цьому процесі. Але питання в тому, наскільки здатні наші американські колеги відігравати конструктивну роль. Тобто наскільки вони розуміють, що без відомих кроків з боку Києва не вийде зрушити з місця весь цей процес”, – пояснив дипломат.

За словами Рябкова, поки ніяких конкретних обговорень на тему про підключення США до “нормандського формату” не ведеться. “Ми не займаємо позицію, що це виключається при будь-яких умовах”, – зазначив заступник голови російського МЗС. При цьому він зазначив, що “при нинішньому підході американцям там, зрозуміло, робити нічого”.

За підключення США до “нормандського формату” активно виступає Україна, яка звинувачує Москву в небажанні врегулювати ситуацію на Донбасі. Президент України Володимир Зеленський допустив, що якщо не вдасться досягти врегулювання на сході країни в “нормандському форматі”, то буде проведено всеукраїнський референдум по Донбасу. Його результатом, за словами Зеленського, може стати повний розрив відносин з самопроголошеними Донецької і Луганської народними республіками.

Війна на сході України триває з березня 2014 року. За оцінками ООН, в результаті загинули вже десятки тисяч людей. Української армії протистоять проросійські сепаратисти, які отримують підтримку від Москви. Останнім часом ситуація в регіоні знову загострилася. Тільки 21 червня на західній околиці Донецька загинули четверо українських військових, ще п’ятеро були поранені.