В центрі Києва паркування подорожчало до 35 гривень

З 1 липня в Києві встановлюються нові тарифи на паркування автомобілів у центрі і поблизу з центром міста на муніципальних майданчиках уздовж доріг і вулиць.

Про це повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації з посиланням на відповідне розпорядження від 25 червня 2021 року.

Згідно з документом, з 1 липня в I зоні, яка охоплює центральну частину міста, вартість 1 години паркування становитиме 35 грн (до цього діяв тариф 10 грн), а у в II зоні, на прилеглих до центру територіях, – 25 грн/год (раніше 7 грн). У спальних районах міста вартість залишається без змін – 5 грн/год.

У разі несплати за паркування на водіїв накладатимуть штрафи відповідно до чинного законодавства – у 20-кратному розмірі від вартості години паркування в залежності від зони: 700 грн, 500 грн і 100 грн відповідно.

У КМДА нагадують, що оплата за паркування здійснюється безготівковим шляхом через додатки “Київ Цифровий”, “Приват 24”, Easy Pay або через Інтернет-сайти ipay.ua або easypay.ua. готівкою паркування можна оплатити в терміналі Easy Pay.

Відзначається, що у вихідні, святкові дні, а також в робочі дні з 22:00 до 8:00 паркування залишається безкоштовним.

За словами заступника голови КМДА Костянтина Усова, перші два тижні, починаючи відсьогодні, інспектори з паркування не штрафуватимуть водіїв за несплату за новими тарифами.

“Інспекція з паркування починає роз’яснювальну кампанію, щоб водії могли дізнатися про нові правила, зрозуміти їх, встановити додатки та розібратися в новій системі оплати. Якщо інспектор виявить авто, власник якого не сплатив за паркування, він покладе на лобове скло роздруковану інформаційну довідку з роз’ясненням про розмір штрафу та порядок оплати. Такий період лояльності триватиме два тижні – з 1 по 16 липня”, – зазначив він.

Заступник голови КМДА також повідомив, що всі майданчики будуть обладнані інформаційними табличками, на яких буде вказано чинний тариф у певному місці, а також QR-код для зручного переходу до механізму оплати.

Усов додав, що прибутки міста від паркування будуть направлені до спеціального фонду міського бюджету, з якого фінансуватиметься насамперед розвиток громадського транспорту, вдосконалення схем дорожнього руху та підвищення безпеки киян на вулицях міста.