Країни “Східного партнерства” зможуть отримати від Євросоюзу 2,3 мільярда євро

У Європейському Союзі представили план співпраці з країнами у рамках програми “Східного партнерства”, в тому числі з Україною, на суму 2,3 мільярда євро.

Про це йдеться у прес-релізі Європейської комісії.

Єврокомісія та її віце-президент Жозеп Боррель виступили з пропозицією щодо того, як у наступні роки посприяти реалізації пріоритетів у співпраці з країнами “Східного партнерства”.

Програма співпраці ґрунтується на п’яти довгострокових цілях, основою яких визначено довгострокову економічну рівновагу . Ця пропозиція буде підкріплена економічним та інвестиційним планом на суму 2,3 мільярда євро у вигляді грантів, гарантій та змішаних інструментів фінансування, із потенціалом залучення до 17 млрд євро державних і приватних інвестицій.

Комплексний план спрямований на збільшення торгівлі, економічного зростання та створення робочих місць, інвестування у комунікаційну інфраструктуру, зміцнення демократичних інституцій та верховенства права, на підтримку “зелених” і цифрових трансформацій та на розвиток справедливих, гендерно рівних і інклюзивних спільнот.

Зазначається, що ця пропозиція буде обговорена з країнами-партнерами зі “Східного партнерства” і країнами-членами Євросоюзу, громадянським суспільством і іншими ключовими зацікавленими сторонами, запрошеними на проведення шостого саміту “Східного партнерства” у грудні 2021 року.