Суд Іспанії відновив розслідування щодо Фрідмана у справі про банкрутство компанії

Національна судова колегія Іспанії вирішила відновити розслідування щодо російського бізнесмена Михайла Фрідмана у справі про банкрутство іспанської технологічної компанії Zed WorldWide, повідомляє газета El Confidencial.

У грудні минулого року справу було закрито на вимогу прокуратури через брак вагомих доказів.

За інформацією видання, судова колегія дійшла висновку, що розслідування не завершено, і не можна виключати втручання пана Фрідмана в дії, які призвели до банкрутства Zed.

Інформацію про відновлення розслідування підтвердили «РІА Новини» в Національному суді.

«Михайло Фрідман вкрай здивований і розчарований рішенням іспанського суду, але впевнений, що це процесуальне рішення не завадить Національному суду Іспанії в черговий раз виключити пана Фрідмана з кримінального розслідування по Zed +», – повідомили агентству представники бізнесмена в Іспанії.

Кримінальну справу про умисне банкрутство Zed WorldWide було порушено в 2019 року. Влада Іспанії заявляли, що підконтрольний Михайлові Фрідману «Вимпелком» змінив умови угоди з російською «дочкою» Zed, щоб бізнесмен пізніше міг зробити пропозицію про покупку компанії нижче її ринкової вартості.

Справа була закрита в кінці 2020 року, проте в лютому судова палата повідомила про його відновлення та про притягнення до слідства колишнього генерального директора «Вимпелкому» Антона Кудряшова і колишнього керівника Zed WorldWide в Східній Європі Олексія Азаренкова. Deutsche Welle повідомляла, що прокуратура знайшла нові документи, які можуть говорити про причетність пана Фрідмана до банкрутства. В іспанському суді пояснили поновлення справи технічною помилкою і скасували відповідне рішення.