У Великобританії обурилися продажем британського виробника чіпів китайської компанії

Голландська компанія Nexperia, яка належить китайському виробникові електроніки Wingtech, купила в найбільшого британського виробника мікрочіпів Newport Wafer Fab.

Фінансові деталі не розкриваються, проте, за даними The Daily Telegraph, її обсяг близько £ 65 млн. Ця угода викликала стурбованість британських парламентаріїв, враховуючи участь у ній Китаю.

Newport Wafer Fab (NWF) почала працювати в 1980-х роках в Ньюпорті (Уельс) і стала першим в світі виробником кремнієвих і складних напівпровідників. Зараз компанія розробляє і виробляє напівпровідники, які використовуються в силових електричних ланцюгах автомобілів, в побутових приладах, мобільних телефонах. У 2019 голландська Nexperia стала другим за величиною акціонером NWF. Як повідомляє The Daily Telegraph, підписаний тоді NWF контракт з новим інвестором передбачав продаж активів у разі, якщо NWF не виконає свої зобов’язання.

У NWF на цей момент накопичилися борги, в тому числі перед банком HSBC (£ 20 млн) і урядом Уельсу (£ 18 млн). За даними британської газети, NWF змусили продати активи, щоб розплатитися з боргами. У Nexperia запевняють, що покриють борги, збережуть робочі місця на заводі NWF і розширять виробництво.

Тим часом продаж британського виробника компанії з китайським власником викликала обурення членів Парламенту, які звинувачують міністрів в тому, що вони закривають очі на спроби Китаю стати монополістом на ринку мікропроцесорів. Зокрема, голова комітету у закордонних справах Том Тугендат вимагав пояснень, чому ця угода не перевірялася відповідно до прийнятого в квітні цього року законом про іноземні інвестиції.

За його словами, виробництво напівпровідників «підпадає під дію цього закону, мета якого – захищати національні технологічні компанії від іноземного поглинання в випадках, коли існує ризик для економічної і національної безпеки», а уряд «закрило очі на те, що найбільше у Великобританії виробництво напівпровідників буде передано в руки структури з країни, яка має досвід використання технологій для створення геополітичних важелів». При цьому відомо, що перевірка угоди на предмет її безпеки проводилася Міністерством у справах бізнесу, але причин для втручання відомство не знайшло.