На Львівщині навчать вчителів працювати на дистанційних платформах

До кінця наступного навчального року усі вчителі Львівщини, які викладають предмети зовнішнього незалежного оцінювання, мають оволодіти платформами для дистанційного навчання.

Про це заявив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

За словами очільника департаменту, минулого року лише 5% вчителів володіли платформами для дистанційного навчання. Щоб інтенсифікувати цей процес, з обласного бюджету було виділені кошти і розпочався навчальний процес для педагогів. У 2020 році з кожної школи навчали лише трьох вчителів. Цьогоріч їхня кількість зросте до 7-8.

«В такий спосіб у кожній школі вчителі, які ведуть предмети з незалежного зовнішнього оцінювання володітимуть платформами для віддаленого навчання», – підсумував Олег Паска.

Куруватимуть процесом підготовки вчителів фахівці «Центру інноваційних освітніх технологій «Львівської політехніки».

Як розповіла директор Центру Маргарита Носкова, найкращою платформою для дистанційного навчання є – MOODLE. Вона – безкоштовна, автоматизована та підходить для організації дистанційного навчання у закладі будь-якого рівня.

«Там є усе необхідне для розміщення навчального матеріалу, моніторингу освітнього процесу та електронний журнал оцінювання результатів», – додає науковиця.

Також Маргарита Носкова зазначила, що ще однією платформою для дистанційного навчання є пілотний проєкт SELFIE, який зараз стартував лише у двох областях України – Львівській та Запорізькій.

«На платформі SELFIE школа може проводити опитування, результати якого відображатимуться у графіках та діаграмах. Це допоможе оцінити ефективність впровадження цифрових технологій у навчальному закладі», – пояснює викладачка.

За словами директорки Центру, стартували курси для вчителів 1-го червня. За перший місяць навчання пройшли 108 педагогів. Загалом, укладено договори з 500 особами із 141 закладу освіти.

«Є школи, які не зможуть пройти навчання у 2021 році, у зв’язку з тим, що територіальні громади не заклали коштів на фінансування цього проєкту в своїх бюджетах. Такі навчальні заклади зможуть долучитися до навчального процесу лише у 2022 році», – зазначає Маргарита Носкова

Вартість курсу навчання для одного вчителя становить 500 грн.