Земельні оборудки на 100 млн грн – на Прикарпатті поліція викрила злочинну схему приватизації ділянок

Серед учасників – колишні та діючі посадові особи управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області. Унаслідок їх протиправних дій підставним особам було передано у приватну власність понад 120 га земельних ділянок.

Як повідомив Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України, оперативники управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Нацполіції спільно з колегами-правоохоронцями встановили, що організували схему колишні та діючі посадові особи Держгеокадастру області. Відповідно до розробленого плану, підшукувалися підставні особи, які за винагороду погоджувалися виступити майбутніми власниками земельної ділянки. Надалі на них без погодження з органами місцевого самоврядування та суміжних користувачів зареєстрували право власності на землю на території області.

За попередніми даними, за такою схемою було незаконно приватизовано понад 120 га земельного фонду, а державі завдано збитків, що сягають 100 млн грн. Крім того, громадян, у користуванні яких знаходилася частина земельних ділянок, було позбавлено права на першочергову приватизацію.

З метою отримання додаткових доказів причетності фігурантів до злочинної діяльності правоохоронці за силової підтримки спецпризначенців КОРД провели санкціоновані судом обшуки.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) та ч. 3 ст. 368 (Вимагання та отримання службовою особою неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України, здійснюють слідчі теруправління ДБР, розташованого у м. Львові. Процесуальне керівництво – Івано-Франківська обласна прокуратура.

Проводяться подальші слідчо-оперативні заходи для повідомлення про підозри учасникам оборудки, притягнення їх до відповідальності та відшкодування завданих державі збитків.