США направлять делегацію в Гаїті у зв’язку з вбивством президента – ЗМІ

Державний департамент США прийняв рішення направити 11 липня в Гаїті велику делегацію для врегулювання політичної кризи в країні у зв’язку з вбивством президента Жовенеля Моїза, повідомляє місцевий портал Juno7.

Відзначається, що серед учасників делегації присутні спецдопомічник президента по Західній півкулі Хуан Гонсалес і в.о. заступника помічника держсекретаря у справах Західної півкулі Лаура Лохман.

За даними порталу, делегація зустрінеться з в.о. прем’єра Клодом Жозефом, призначеним Моїзом на посаду прем’єра Аріелем Анрі і проголошеним сенатом тимчасовим президентом Жозефом Ламбером, щоб обговорити врегулювання політичної кризи, викликаної боротьбою за владу після смерті президента.

Президент Гаїті Жовенель Моіз отримав смертельне поранення при нападі на його резиденцію в ніч на середу. Його дружина Мартін Моіз була поранена і зараз знаходиться в стабільному стані в лікарні в Майамі (США). Правоохоронці Гаїті в четвер повідомили, що встановили 28 підозрюваних осіб у причетності до вбивства президента країни Жовенеля Мойза, 26 з них громадяни Колумбії. Всього, згідно з даними глави поліції, затримано 17 учасників злочинної групи.