У США випустять нове попередження щодо вакцини Johnson & Johnson

Як очікується, Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) додасть до інструкції до вакцини від коронавіруса компанії Johnson & Johnson нове попередження, пов’язане з рідкісним аутоімунним захворюванням, повідомила газета Washington Post з посиланням на чотири знайомих з ситуацією джерела.

За даними газети, в США було виявлено близько 100 попередніх повідомлень про виникнення синдрому Гієна-Барре (СГБ) після щеплення вакциною J&J, в основному у чоловіків, багато з яких були старше 50 років. ЕТК однокомпонентну вакцину в США отримали близько 12,8 мільйона осіб.

Ні J&J, ні FDA коментарів поки не дають.

СГБ – це рідкісне неврологічне захворювання, при якому імунна система організму атакує захисне покриття нервових волокон. У більшості випадків цей стан виникає після бактеріальної або вірусної інфекції.

У минулому вже виявляли зв’язок між цим захворюванням і вакцинацією, в першу чергу під час спалаху свинячого грипу в США в 1976 році, а через десятиліття – з вакциною, використаною під час пандемії грипу H1N1 в 2009 році.