Китай виділить $ 3 млрд допомоги міжнародному співтовариству для боротьби з пандемією

Уряд Китаю в найближчі три роки виділить країнам, що розвиваються близько $ 3 млрд в якості допомоги для боротьби з пандемією і відновлення соціально-економічного розвитку.

Про це заявив в п’ятницю голова КНР Сі Цзіньпін в режимі відеоконференції під головуванням Нової Зеландії  на зустрічі лідерів форуму Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС).

“Китай подолав той виклик, який представляла широкомасштабна вакцинація, надав країнам, що розвиваються 500 млн доз вакцин. У найближчі три роки ми виділимо $ 3 млрд на міжнародну допомогу, яка буде призначена для надання підтримки боротьбі країн, що розвиваються з пандемією і відновленню їх соціально-економічного розвитку” , – наводить його слова Центральне телебачення Китаю.

“Епідемія знову продемонструвала, що всі ми живемо в одному глобальному селі, держави ділять між собою радощі й прикрощі, і ми поділяємо спільну долю”, – зазначив Сі Цзіньпін.

“Нам обов’язково слід об’єднатися в ім’я співпраці, разом долати труднощі і спільно відстоювати прекрасне майбутнє і здоров’я людства”, – підкреслив глава держави.

Уряд Китаю також надасть АТЕС кошти на створення форумом фонду по боротьбі з пандемією і відновленню економіки, повідомив Сі Цзіньпін.

“Китай виділить форуму АТЕС кошти для створення організацією дочірнього фонду “Реагування на пандемію і відновлення економіки”, щоб сприяти якнайшвидшій перемозі над пандемією в азіатсько-тихоокеанському регіоні і відновленню соціально-економічного розвитку”, – сказав він.

“У поточній ситуації ми повинні посилити солідарність і співробітництво, докласти всіх зусиль для того, щоб подолати негативний вплив пандемії і стимулювати відновлення світової економіки”, – додав голова КНР.

“Приказка маорі (корінне населення Нової Зеландії – ред.): повернись до сонця, і тінь зникне. Ми абсолютно впевнені у співпраці людства для перемоги над пандемією і перспективи відновлення світової економіки”, – резюмував Сі Цзіньпін.