У Білому домі наполягають на правдивості версії про витік COVID-19 з лабораторії – ЗМІ

В адміністрації американського президента Джо Байдена переконані в тому, що теорія про витік COVID-19 з лабораторії так само правдоподібна, як і версія про її природне походження, передає телеканал CNN з посиланням на обізнані джерела.

Білий дім раніше підготував матеріал, в якому версія поширення коронавірусу через аварію в науковій лабораторії поки не виключається. У повідомленні Білого дому наведені слова Байдена про те, що розвідспільнота США “об’єдналася навколо двох ймовірних сценаріїв, але не прийшла до остаточного висновку з даного питання”. Політик уточнив, що попросив розвідку США “подвоїти зусилля зі збору та аналізу інформації, яка допоможе наблизити… до остаточного висновку” з даної проблеми і проінформувати його про результати протягом 90 днів.

За даними журналістів, розвідці поки не вдалося роздобути переконливих доказів достовірності будь-якої теорії.

В якості найбільш вірогідною називають версію про природне походження вірусу, проте ряд вищих посадових осіб у Вашингтоні, в тому числі радник президента з національної безпеки Джейк Салліван, вважають, що теорія лабораторного походження так само правдоподібна. Тоді як в ЦРУ більше довіряють теорії про витік COVID-19 з лабораторії.

Уточнюється, що в пам’ятках, направлених апаратом директора Нацрозвідки в розвідслужби США, працівникам рекомендували ознайомитися з такими темами, як випадки виявлення вірусу у диких або домашніх тварин і спектр дій КНР у сфері біологічних досліджень.

Джерела припускають, що в звіті, який нададуть Байдену після закінчення 90-денного терміну, найімовірніше, буде відсутній однозначний висновок. Можливо в документі будуть фігурувати обидві теорії, а також списки їх достоїнств і недоліків.

Як повідомляє CNN, хиткі відносини з КНР заважають американцям встановити справжню причину появи коронавірусу.

На початку року експертна група ВООЗ відвідала китайське місто Ухань, щоб знайти витоки появи коронавірусної інфекції. Співробітники ВООЗ визнали малоймовірною версію лабораторного походження COVID-19. У США не виключали міжнародної ізоляції КНР, якщо країна не дозволить вченим вести свою роботу.