У Парижі проходить акція протесту проти санітарних перепусток

Акція протесту проти введення санітарних перепусток, зокрема в барах і ресторанах, і обов’язкової вакцинації для медпрацівників почалася в суботу в Парижі.

Про це передає РИА Новости.

Із закликом провести маніфестацію виступив лідер партії глава партії “Патріоти” Флоріан Філіппо, який раніше був членом в партії Марін Ле Пен “Національне об’єднання” (раніше “Національний фронт”). Раніше Філіппо заявив про свій намір балотуватися на пост президента Франції в 2022 році.

Акція почалася на площі Пале-Руаяль в першому окрузі французької столиці. Площа повністю заповнена людьми. У натовпі видно багато французьких триколорів. Періодично учасники акції скандують “Свобода, свобода!”, “Макрона у відставку”.

За повідомленням ЗМІ, ще одна протестна акція за закликом руху “жовтих жилетів” повинна відбутися в суботу на півдні столиці.

У середу, коли Франція відзначала національне свято – День взяття Бастилії у багатьох містах країни люди вийшли на протести проти санітарних перепусток. Паризька акція супроводжувалася заворушеннями і сутичками з поліцією.

Президент Франції Еммануель Макрон в понеділок виступив з телезверненням до нації, в якому позначив ряд нових обмежувальних заходів для стримування епідемії коронавірусу. Зокрема, згідно з заявами французького лідера, з початку серпня у Франції в ресторанах, барах, торгових центрах, літаках і поїздах далекого прямування буде вимагатися санітарний пропуск, що свідчить про вакцинацію або негативний результат тесту на COVID-19. Вже з 21 липня санітарний пропуск буде необхідний при відвідуванні фестивалів, вистав, парків атракціонів. Такі вимоги будуть пред’являтися до всіх осіб старше 12 років. Разом з тим для підлітків від 12 до 17 років буде зроблена відстрочка, у них санітарний пропуск проситимуть з 30 серпня.