США звинуватили Китай у глобальній хакерській кампанії

Влада Китаю організувала співпрацю з найманими хакерами, заявили в урядах США, а також Євросоюзу і НАТО. Тепер там обіцяють відповідні кроки на таку поведінку Пекіна.

Як заявив високопоставлений представник Адміністрації президента США, КНР офіційно приписується зловмисна кіберкампанія з використанням вразливостей нульового дня в Microsoft Exchange Server. Шкідливі дії були зафіксовані в березні 2021 року. З високою впевненістю її організували зловмисники в кіберпросторі, пов’язані з Міністерством держбезпеки Китаю.

Також США обіцяють розкрити, як саме Китайське міністерство держбезпеки проводить кібероперації по всьому світу. У деяких випадках кіберактори, “афілійовані з урядом КНР”, проводили операції з програмами-вимагачами проти приватних компаній, які вимагали викупу на мільйони доларів. Тепер американська сторона розкриє більше 50 тактик, прийомів і процедур, які націлювалися на США і їх союзників. А ще будуть опубліковані рекомендації щодо технічних рішень для протидії цій загрозі.

Крім того, стверджується, що поведінка Росії в кіберсфері відрізняється від агресивних дій уряду КНР. Так, з російського боку іноді нібито видно людей, які “підробляють ночами”. Також вони мають досить слабкий зв’язок з деякими представниками спецслужб. А ось китайські хакери нібито отримують зарплату від уряду країни і виконують його накази.