У ТКГ створена нова експертна підгрупа з екологічного моніторингу підтоплення шахт уздовж лінії розмежування

У Тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі створено нову, п’яту за рахунком, експертну підгрупу з екологічного моніторингу підтоплення шахт уздовж лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

“Українська сторона привітала створення експертної підгрупи з екологічного моніторингу підтоплення шахт уздовж лінії розмежування та подякувала ОБСЄ за зусилля щодо її створення”, – зазначено в повідомленні Української делегації для участі в ТКГ у Facebook у середу.

Очікується, що цю експертну підгрупу очолить міжнародний експерт. Перше засідання підгрупи під його головуванням відбудеться у вересні цього року.

До цього моменту в ТКГ існувало чотири робочих підгрупи – політична, економічна, гуманітарна та з питань безпеки, передає Інтерфакс.

Крім того, українська делегація закликала учасників переговорів до відповідального ставлення в питанні моніторингу екологічної ситуації на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

“Україна закликала відповідально поставитися до питання моніторингу екологічної ситуації на тимчасово окупованих територіях”, – зазначено в повідомленні.

На сьогодні робоча підгрупа ТКГ із соціально-економічних питань обробляє деталі організації візиту експертів МАГАТЕ для інспекції ядерного матеріалу на двох об’єктах, розташованих в ОРДЛО.

Як повідомляється, українська сторона також підтвердила свою готовність прискорити підготовку до проведення наступного етапу одночасного взаємного звільнення утримуваних у зв’язку з конфліктом осіб.

Крім того, були направлені ноти до ОБСЄ про грубі порушення режиму припинення вогню російськими збройними формуваннями та втрати з боку України.